HIZLI MENÜ

Başkanın hitabı

Başkanın hitabı

Çok değerli hemşehrim,

Sizlerle birlikteliğimiz belediye meclis üyeliği döneminde başladı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde bana ve ekibime gösterdiğiniz güvenle yeni bir yolculuğa yelken açtık. 

“Yalova’nın yükselen değeri Subaşı” vizyonumuzla, her zamanki çalışma azmimiz ve isteğimizle görevimize başladık. Belediyemizin ve Subaşı halkımızın sıkıntılarını çok iyi biliyorduk. Bu yüzden hemen işe koyulduk.

Halkıyla bağları azalmış, hizmet üretemeyen, mali bakımdan sıkıntılı bir yapıda olan belediyemizi kısa sürede ayağa kaldırdık. Şeffaf, adaletli bir yönetim anlayışıyla ilk olarak mali disiplinimizi sağladık.Kurumsal yapımızda düzenlemeler yaptık ve belediyemizi daha ulaşılır, halkıyla yanyana bir hale getirdik.

Bunun yanında seçim döneminde sizlere söz verdiğimiz hizmetleri birer birer hayata geçirmeye başladık. Çocuklarımızın ve Subaşı’nda yaşayan her bireyin güvenliği için sosyal alanlarımıza güvenlik kameraları yerleştirdik. Yeşil alan bakımından en zengin bölgelerden biri olan beldemizdeki tüm park ve sosyal alanlarımızda düzenli bakım ve peyzaj çalışmaları gerçekleştiriyoruz. 

Yine söz verdiğimiz pazaryeri projesinin de ihalesini gerçekleştirdik ve yapımına başladık. Kültürel anlamda geride kalan belediyemizde her ay düzenli etkinliklerle vatandaşlarımızı buluşturduk. Eğitim ve din kurumlarımıza gerekli destekleri sağladık, spor alanında ciddi yatırımlar yaptık. 

Özellikle sosyal yardımlaşma konusunda yaşlı, engelli gibi dezavantajlı bireylerimize pozitif ayrımcılık yaparak her daim onların yanında olduk.

Şüphesiz yaptıklarımız ve yapacaklarımız bunlarla sınırlı değil. Subaşı’nın çok daha fazlasına ihtiyacı olduğunu biliyoruz ve hızımızı hiç kesmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 

Örnek gösterilen bir Subaşı için elele çalışmaya devam edeceğiz. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Yazdır

TURAN CANBAY

Subaşı Belediye Başkanı

1969 yılında Burdur’da dünyaya geldi. Öğrenim hayatını Burdur’da tamamladı. Teknik Lise mezunudur. Gençlik yıllarında profesyonel olarak futbol oynamıştır ve vatani görevini Antalya’da tamamladı

1997 yılından 2019 yılına kadar Akkim AŞ’de ara yönetici olarak çalıştı.

2009-20014 yılları arasında Subaşı Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Subaşı Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Seçim sonucunda Subaşı Belediye Başkanlığı görevine getirildi.

Subaşıspor Kulübü ve Kuzey Kafkas Kültür Derneği üyesidir.

Evli, bir erkek, bir kız evlat sahibidir.

İdarecilik, ilk yardım, itfaiyecilik ve yangın, ekranlı araç kullanım, iş sağlığı ve güvenliği, çevre, genel işletme, yöneticilik eğitimleri alıp sertifikalarına sahip olmuştur.