HIZLI MENÜ

Cenaze Hizmetleri

Cenaze Hizmetleri

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

1-Ölen kişiye ait nüfus cüzdanı.

2-Cenazenin bulunduğu yerin adresi.

3-Hastalığı varsa raporları.

4-Türk vatandaşı değil ise ikametgahı ve pasaportu.

5-Yurt dışından gelen cenazelerde THY tarafından verilen gömülmek üzere yurda girecek ölüler için düzenlenen izin belgesinin aslı.

6-Nüfus kaydı olmayan bebek ölümlerinde anne ve babanın kimlik fotokopileri ve evlenme cüzdanları.

7-Bebek ölümlerinde perinetal ve bebek ölümleri bilgi formu’nu doldurabilecek bilgilere sahip birinin başvuruya gelmesi gerekmektedir.

Cenaze Defin İşlemleri için yukarıda belirtilen belgeler ile vatandaşlarımızın Belediyemiz Sağlık İşleri Müdürlüğüne müracaatları gerekmektedir. Sağlık İşleri Müdürlüğümüz tarafindan verilen gömme izin belgesinin Mezarlıklar Müdürlüğüne götürülmesi gerekmektedir.

Şüpheli ölümlerde İlçe Emniyet Müdürlüğüne müracaat edilmesi gerekir.

Gece ölenler için ertesi gün mesai saatine kadar bir işlem yapılamamaktadır. Zira Mezarlıklar Müdürlüğü de aynı mesaiyi uygulamaktadır.

Cenaze işlemleri cenazenin o an bulunduğu ilçede işlem görür. Ölenin nüfustan düşme işlemleri gömme izin belgesini düzenleyen belediye tarafından düzenlenmektedir.

Cenaze arabası ve din görevlisi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından temin edilir.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Yazdır

TURAN CANBAY

Subaşı Belediye Başkanı

1969 yılında Burdur’da dünyaya geldi. Öğrenim hayatını Burdur’da tamamladı. Teknik Lise mezunudur. Gençlik yıllarında profesyonel olarak futbol oynamıştır ve vatani görevini Antalya’da tamamladı

1997 yılından 2019 yılına kadar Akkim AŞ’de ara yönetici olarak çalıştı.

2009-20014 yılları arasında Subaşı Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Subaşı Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Seçim sonucunda Subaşı Belediye Başkanlığı görevine getirildi.

Subaşıspor Kulübü ve Kuzey Kafkas Kültür Derneği üyesidir.

Evli, bir erkek, bir kız evlat sahibidir.

İdarecilik, ilk yardım, itfaiyecilik ve yangın, ekranlı araç kullanım, iş sağlığı ve güvenliği, çevre, genel işletme, yöneticilik eğitimleri alıp sertifikalarına sahip olmuştur.