HIZLI MENÜ

MAGDER’e konteynır tahsisi

MAGDER’e konteynır tahsisi

Haberi 
Facebook'ta
Twitter'da
Linked'inde
WhatsApp'ta
 paylaş
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Yazdır

Subaşı Belediyesi tarafından MAGDER Subaşı’na tahsis edilen içinde olası bir deprem anında arama ve kurtarma çalışmalarında kullanılacak malzemelerin yer aldığı konteynırın devir teslim protokolü imzalandı.

Subaşı Merkez Mahallesi’ne yerleştirilen konteynır önünde düzenlenen törene Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği Başkanı Sabri Karaçam, MAGDER gönüllüleri ve belediye meclis üyeleri katıldı. Protokole Başkan Canbay ve Sabri Karaçam imza koydu.

Belediye Başkanı Turan Canbay, imza töreninde yaptığı açıklamada, seçim döneminde verdiği bir başka sözü yerine getirdiğini ifade ederek “Belediyemizce kullanılmayan bir konteynırımız vardı. Meclis kararıyla bunun devrini onayladık. Akabinde gönüllü arkadaşlarımızın desteğiyle konteynırı restore ettik ve gerekli envanterleri tedarik ettik” dedi. 

Yalova’nın bir deprem bölgesi olduğuna da dikkat çeken Turan Canbay, şöyle devam etti:

“Bu yüzden her zaman olası bir depreme karşı hazırlıklı olmalıyız. Yaşadığımız depremler de gönüllü çalışmaların arama kurtarma çalışmalarında çok önemli olduğunu ortaya koydu. Dolayısıyla tamamen gönüllülük esasıyla eğitim alan, gitgide yaygınlaşan MAGDER’e ve gönüllülere desteklerimiz devam edecek”

MAGDER Başkanı Sabri Karaçam da Başkan Turan Canbay’a teşekkür ederek “Tamamen gönüllülük esasıyla çalışan bir dernek olduğumuz için yerel yönetimlerin destekleri bizim için çok önemli. Subaşı’nda eğitimlerimizle ekibimizi oluşturduk. Her daim olası bir depreme hazırlıklı olmak istiyoruz” diye konuştu.

Tören sonrasında konteynır, MAGDER gönüllülerine tahsis edildi.

Nikah işlemleri

İnşaat ruhsatı

Vergi takvimi

cenaze hizmetleri

İhaleler

TURAN CANBAY

Subaşı Belediye Başkanı

1969 yılında Burdur’da dünyaya geldi. Öğrenim hayatını Burdur’da tamamladı. Teknik Lise mezunudur. Gençlik yıllarında profesyonel olarak futbol oynamıştır ve vatani görevini Antalya’da tamamladı

1997 yılından 2019 yılına kadar Akkim AŞ’de ara yönetici olarak çalıştı.

2009-20014 yılları arasında Subaşı Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Subaşı Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Seçim sonucunda Subaşı Belediye Başkanlığı görevine getirildi.

Subaşıspor Kulübü ve Kuzey Kafkas Kültür Derneği üyesidir.

Evli, bir erkek, bir kız evlat sahibidir.

İdarecilik, ilk yardım, itfaiyecilik ve yangın, ekranlı araç kullanım, iş sağlığı ve güvenliği, çevre, genel işletme, yöneticilik eğitimleri alıp sertifikalarına sahip olmuştur.