HIZLI MENÜ

Minik Alperen başkanlık koltuğunda

Minik Alperen başkanlık koltuğunda

Haberi 
Facebook'ta
Twitter'da
Linked'inde
WhatsApp'ta
 paylaş
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Yazdır

Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle koltuğunu 10 yaşındaki Alperen Kara’ya bıraktı. Lösemiyi yenen minik Alperen, temsili olarak bir süreliğine Subaşı Belediye Başkanlığı yaptı.

Bir süre önce lösemiyi yenmeyi başaran 10 yaşındaki Alperen Kara, ailesiyle birlikte Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay’ın misafiri oldu. Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle düzenlenen ziyarette minik Alperen, kısa bir süreliğine temsili olarak Subaşı Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu.

Minik Alperen’in bir süre önce lösemiyi yendiğini ve kontrollerinin sürdüğünü kaydeden Başkan Canbay, “Evladımızın önünde uzun yıllar var. Hayalleri için koşturduğu dolu dolu zamanları olacak. Allah tüm hastalarımıza şifa versin. Hz. Mevlana’nın çok güzel bir sözü vardır. Ne bu dertler kalıcı, ne bu ömür. Kardeşimizin tüm lösemili çocukların sesi olmasını istedik. Kardeşimizi temsili olarak belediye başkanı ilan ederek hayatı boyunca umut dolu başlangıçlar yapmasını ümit ediyor ve istiyoruz” dedi.

Ardından başkanlık koltuğuna oturan minik Alperen, görevi boyunca yapmayı düşündüğü hizmetleri sıraladı. Alperen, “Sizler için en iyisini yapmaya çalışacağız. Beldemizde yardıma muhtaç kişiler için bir sistem kurmak istiyorum. Herkesin çalışabileceği bir işletme kurma hayalim var. Doğadaki başıboş hayvanlar için sığınma ve barınma alanları oluşturacağım. Beni bu makama sizler getirdiniz, sizlere layık olmaya çalışacağım” diye konuştu.

Başkan Canbay, Alperen’e Atatürk’ün Nutuk adlı eserini armağan etti. Minik çocuğun ailesi de gösterdiği yakınlıktan dolayı Başkan Canbay’a teşekkür etti.

 

Diğer haberler

SINAV SONUCU İLANI

8 Kasım 2022

SINAV SONUCU İLANI

16 Kasım 2021

Belediye meclisinden Uygur Türklerine destek kararı

12 Haziran 2021

Yeni kepçe hizmete girdi

1 Mayıs 2021

Nikah işlemleri

İnşaat ruhsatı

Vergi takvimi

cenaze hizmetleri

İhaleler

TURAN CANBAY

Subaşı Belediye Başkanı

1969 yılında Burdur’da dünyaya geldi. Öğrenim hayatını Burdur’da tamamladı. Teknik Lise mezunudur. Gençlik yıllarında profesyonel olarak futbol oynamıştır ve vatani görevini Antalya’da tamamladı

1997 yılından 2019 yılına kadar Akkim AŞ’de ara yönetici olarak çalıştı.

2009-20014 yılları arasında Subaşı Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Subaşı Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Seçim sonucunda Subaşı Belediye Başkanlığı görevine getirildi.

Subaşıspor Kulübü ve Kuzey Kafkas Kültür Derneği üyesidir.

Evli, bir erkek, bir kız evlat sahibidir.

İdarecilik, ilk yardım, itfaiyecilik ve yangın, ekranlı araç kullanım, iş sağlığı ve güvenliği, çevre, genel işletme, yöneticilik eğitimleri alıp sertifikalarına sahip olmuştur.