HIZLI MENÜ

Personelimizin bayrak duyarlılığı

Personelimizin bayrak duyarlılığı

Haberi 
Facebook'ta
Twitter'da
Linked'inde
WhatsApp'ta
 paylaş
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Yazdır

Belediyemiz zabıta personellerinden Faruk Dağaşan’ın karayolu üzerinde otomobiliyle seyir halindeyken, yol ortasında gördüğü Türk bayrağını yerden alıp otomobiline koyması sosyal medya ve ulusal basının gündemine girdi.

Belediyemizde zabıta memuru olarak görev yapan Faruk Dağaşan, geçen Çarşamba günü sabah saatlerinde otomobiliyle merkez istikametine gitmek için yola çıktı. Dağaşan, İzmit-Yalova Karayolu üzerindeki Tavşanlı kavşağından geçtiği sırada yol ortasında bir Türk bayrağı olduğunu gördü. Bunun üzerine trafiği tehlikeye atmamak için otomobilini yol kenarına çekti. Otomobilden inip, akan trafikte hızla yerdeki Türk bayrağını alan Dağaşan, bayrağı otomobiline aldıktan sonra yoluna devam etti. O anlar, kavşak üzerindeki güvenlik kameralarınca kaydedildi.

‘TÜRK BAYRAĞINI KİMSE YERDE BIRAKAMAZ’

Trafik akışının yoğun olduğu kavşakta Türk bayrağını yol ortasından alan Dağaşan, yaşadıklarını anlattı. Görüntülere sosyal medyada da ilgi olduğunu ve gurur duyduğunu söyleyen Dağaşan, “Sabah saatlerinde Subaşı’ndan çıktım. Yalova merkeze gidiyordum. Tavşanlı ışıklarında durdum. Tam geçerken bayrağı fark ettim. Trafiği de riske atmamak için arabamı sağa çektim. Bayrağı o şekilde bırakamazdım. Sonuçta Çanakkale ve Dumlupınar’da şehit verdik. Onlardan bize kalan en büyük miras vatan ve bayraktır. Bizim de evlatlarımıza bırakacağımız vatan ve bayraktır. Biz bu sevdayla büyüdük. Yerden aldığım bayrağı evimin en güzel tarafına asacağım. Daha yıkatmaya fırsatım olmadı. Yapmam gerekeni yaptım. Herkesin yapacağı bu olurdu. Gururluyum. Türk bayrağını kimse yerde bırakamaz” dedi.

Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, duyarlı personeli tebrik etti.

Diğer haberler

SINAV SONUCU İLANI

8 Kasım 2022

SINAV SONUCU İLANI

16 Kasım 2021

Belediye meclisinden Uygur Türklerine destek kararı

12 Haziran 2021

Yeni kepçe hizmete girdi

1 Mayıs 2021

Nikah işlemleri

İnşaat ruhsatı

Vergi takvimi

cenaze hizmetleri

İhaleler

TURAN CANBAY

Subaşı Belediye Başkanı

1969 yılında Burdur’da dünyaya geldi. Öğrenim hayatını Burdur’da tamamladı. Teknik Lise mezunudur. Gençlik yıllarında profesyonel olarak futbol oynamıştır ve vatani görevini Antalya’da tamamladı

1997 yılından 2019 yılına kadar Akkim AŞ’de ara yönetici olarak çalıştı.

2009-20014 yılları arasında Subaşı Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Subaşı Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Seçim sonucunda Subaşı Belediye Başkanlığı görevine getirildi.

Subaşıspor Kulübü ve Kuzey Kafkas Kültür Derneği üyesidir.

Evli, bir erkek, bir kız evlat sahibidir.

İdarecilik, ilk yardım, itfaiyecilik ve yangın, ekranlı araç kullanım, iş sağlığı ve güvenliği, çevre, genel işletme, yöneticilik eğitimleri alıp sertifikalarına sahip olmuştur.