HIZLI MENÜ

Salgınla mücadelede öncü Subaşı

Salgınla mücadelede öncü Subaşı

Haberi 
Facebook'ta
Twitter'da
Linked'inde
WhatsApp'ta
 paylaş
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Yazdır

Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19’a (yeni tip koronavirüs) karşı Subaşı’nda önlemler yaklaşık 2 aydır artarak devam ediyor. Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, beldenin tümünde dezenfeksiyon çalışması yaptıklarını ve gerekli hazırlıkları da tamamladıklarını söyledi

Çin’in Vuhan kentinde başladıktan sonra önce

Avrupa ülkelerine, ardından da dünyanın büyük bölümüne yayılan yeni tip koronavirüs salgını ülkemizde de son bir haftadır salgın haline gelmeye başladı. Pek çok bölgede dezenfeksiyon çalışması yapılırken Subaşı Belediyesi bu alanda öncü belediyelerden bir tanesi oldu.

Şubat ayında dezenfeksiyon yapıldı

İlk dezenfeksiyon çalışmalarını virüs daha hiçbir ülkeye sıçramamışken başlatarak bu alanda önemli bir ileri görüşlülük sergileyen Subaşı Belediyesi, neredeyse tüm beldede özel dezenfektanlarla ilaçlama çalışması yaptı. Okullar ve toplu taşıma araçlarından başlatılan dezenfeksiyon çalışmaları ardından otobüs durakları, kültür merkezleri, kahvehaneler, kamu kurumları, camiler gibi pek çok noktada devam etti. Son olarak ise beldedeki tüm sokaklar belediye ekipleri tarafından dezenfekte edildi.

Canbay: Yeterli stoğumuz var

Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, gribal ve salgın hastalıklara karşı ilk olarak Şubat ayının başında ilaçlama yaptıklarını ifade ederek “Biz bu konuda ilk adımları iki ay önce attık. Henüz daha koronavirüs salgını Çin’deyken biz ileriyi görüp beldemizde bu çalışmayı yaptık. Virüs daha Avrupa sınırlarına bile girmeden biz tüm toplu taşıma araçlarımızı ve okullarımızı dezenfeksiyondan geçirmiştik. Virüsün Avrupa ve daha sonra ülkemize gelmesiyle birlikte çalışma alanımızı genişlettik” dedi.

Tüm beldeyi sağlığa zararsız özel dezenfektanlar ile temizlediklerini kaydeden Subaşı Belediye Başkanı Canbay, şunları kaydetti:

“Bu konuda örnek alınacak belediyelerden bir tanesiyiz. Gerekli dezenfektan hazırlığımızı çok önceden yapmıştık. Şu anda da elimizde yeteri miktarda dezenfektanımız var. Beldemizde bu çalışmaları 2 aydır olduğu gibi yapmaya devam edeceğiz. Halkımızın içi rahat olsun. Gerekli hassasiyetleri gösteriyoruz”

Nikah işlemleri

İnşaat ruhsatı

Vergi takvimi

cenaze hizmetleri

İhaleler

TURAN CANBAY

Subaşı Belediye Başkanı

1969 yılında Burdur’da dünyaya geldi. Öğrenim hayatını Burdur’da tamamladı. Teknik Lise mezunudur. Gençlik yıllarında profesyonel olarak futbol oynamıştır ve vatani görevini Antalya’da tamamladı

1997 yılından 2019 yılına kadar Akkim AŞ’de ara yönetici olarak çalıştı.

2009-20014 yılları arasında Subaşı Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Subaşı Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Seçim sonucunda Subaşı Belediye Başkanlığı görevine getirildi.

Subaşıspor Kulübü ve Kuzey Kafkas Kültür Derneği üyesidir.

Evli, bir erkek, bir kız evlat sahibidir.

İdarecilik, ilk yardım, itfaiyecilik ve yangın, ekranlı araç kullanım, iş sağlığı ve güvenliği, çevre, genel işletme, yöneticilik eğitimleri alıp sertifikalarına sahip olmuştur.