HIZLI MENÜ

Subaşı Belediyesi’nden Uzaktan Eğitime Destek

Subaşı Belediyesi’nden Uzaktan Eğitime Destek

Haberi 
Facebook'ta
Twitter'da
Linked'inde
WhatsApp'ta
 paylaş
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Yazdır

Subaşı Belediyesi, koronavirüs süreci nedeniyle kısmen seyreltilmiş ve uzaktan başlayan eğitim- öğretim dönemi için düğmeye bastı. Belediyenin bilgisayar salonu, evinde bilgisayarı ve internet bağlantısı olmayan öğrencilerin kullanımına sunuldu.
Yeni eğitim öğretim dönemi pandemi dönemi kısıtlamaları nedeniyle seyreltilmiş olarak başlarken pek çok öğrenci de eğitim hayatlarını şimdilik uzaktan sürdürmek zorunda kalacak. Uzaktan eğitim alan öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için elini taşın altına koyan Subaşı Belediyesi, belediyeye ait Bilim ve Sanat Merkezi’ndeki bilgisayar salonunu öğrencilerin kullanımına sundu. Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalayan Subaşı Belediyesi, böylece evinde internet erişimi ya da bilgisayarı olmayan öğrencilere destek olacak.

Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, bu konuda İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar’la protokol imzaladıklarını ifade ederek “Koronavirüs süreci nedeniyle öğrencilerimizin büyük çoğunluğu okullarına gidemiyor. Uzaktan eğitim uygulanacak öğrencilerimizin büyük bir kısmının da bilgisayar ve internet erişimi maalesef yok. Belediyemize ait Bilgi, Sanat ve Kültür Merkezi’ndeki bilgisayar salonunu tamamen bu öğrencilerimizin kullanımına sunduk. Derslerini takip etmek, eğitimden uzak kalmamak isteyen her öğrencimiz buradan dilediği gibi, ücretsiz bir şekilde yararlanacak” dedi.
Okullara da destek veriliyor.

Subaşı Belediyesi, bunun yanında beldede bulunan okulları sıkı bir dezenfeksiyondan geçirdi. Her sınıfa, koridorlara, tuvaletlere dezenfektan ve uyarıcı afişler yerleştirildi. Başkan Canbay, bulaş riskinin gitgide arttığı bu dönemde hem öğrencilerin hem de toplumun sağlığını azami bir şekilde korumak için ellerinden gelen tüm çalışmayı yapacaklarını ifade etti.

Diğer haberler

SINAV SONUCU İLANI

8 Kasım 2022

SINAV SONUCU İLANI

16 Kasım 2021

Belediye meclisinden Uygur Türklerine destek kararı

12 Haziran 2021

Yeni kepçe hizmete girdi

1 Mayıs 2021

Nikah işlemleri

İnşaat ruhsatı

Vergi takvimi

cenaze hizmetleri

İhaleler

TURAN CANBAY

Subaşı Belediye Başkanı

1969 yılında Burdur’da dünyaya geldi. Öğrenim hayatını Burdur’da tamamladı. Teknik Lise mezunudur. Gençlik yıllarında profesyonel olarak futbol oynamıştır ve vatani görevini Antalya’da tamamladı

1997 yılından 2019 yılına kadar Akkim AŞ’de ara yönetici olarak çalıştı.

2009-20014 yılları arasında Subaşı Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Subaşı Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Seçim sonucunda Subaşı Belediye Başkanlığı görevine getirildi.

Subaşıspor Kulübü ve Kuzey Kafkas Kültür Derneği üyesidir.

Evli, bir erkek, bir kız evlat sahibidir.

İdarecilik, ilk yardım, itfaiyecilik ve yangın, ekranlı araç kullanım, iş sağlığı ve güvenliği, çevre, genel işletme, yöneticilik eğitimleri alıp sertifikalarına sahip olmuştur.