HIZLI MENÜ

Subaşı Belediyesi’nden yardım eli

Subaşı Belediyesi’nden yardım eli

Haberi 
Facebook'ta
Twitter'da
Linked'inde
WhatsApp'ta
 paylaş
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Yazdır

Koronavirüs salgınının dünyada yayılmaya başladığı ilk günlerden itibaren önlemlerini alan Subaşı Belediyesi, vatandaşların olumsuzluklardan en az etkilenmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

İlk dezenfeksiyon çalışmalarına virüs salgını henüz sadece Çin’deyken başlayan Subaşı Belediyesi, salgının ülkemizde de yayılım göstermesi sonrasında önlemlerini arttırdı. Beldeye bağlı 3 mahallede kapsamlı bir dezenfeksiyon çalışması yapan ve girilmedik cadde, sokak bırakmayan Subaşı Belediyesi ekipleri, halkın yoğun olarak kullandığı toplu taşıma, kamu kurumu gibi binaları da dezenfekte etti.

Subaşı Belediyesi son olarak beldede yaşayan vatandaşların ekonomik sıkıntılardan en az etkilenmesi için çalışmalar başlattı. Konut ve iş yerlerine Nisan ayında su faturası çıkartmamayı kararlaştıran Subaşı Belediyesi, ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlar için de erzak kolileri hazırladı. Hazırlanan erzak kolileri muhtarlık ve belediyenin sosyal hizmet birimindeki veriler kullanılarak ihtiyaç sahiplerine aktarılacak.

Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, koronavirüs önlemleri konusunda bölgede öncü olduklarını ancak vatandaşların tedbirler nedeniyle olumsuz etkilendiğini iletti. Pek çok işyerinin faaliyetlerini durdurması nedeniyle vatandaşların bir kısmının ekonomik açıdan zor günler yaşadığını bildiklerini ileten Subaşı Belediye Başkanı Canbay, “Bu yüzden belediyemizin imkanlarıyla yapabileceğimiz yardımları yapmaya özen gösteriyoruz. Su faturası konusunda vatandaşlarımıza kolaylık sağladık. Bunun yanında ihtiyaç sahibi ailelere yönelik olarak temel gıda maddelerinden oluşan bir erzak kolisi hazırladık. Bu gibi desteklerle vatandaşlarımızın bu kötü günleri en az sıkıntıyla atlatmasını sağlamaya çalışacağız” dedi.

Nikah işlemleri

İnşaat ruhsatı

Vergi takvimi

cenaze hizmetleri

İhaleler

TURAN CANBAY

Subaşı Belediye Başkanı

1969 yılında Burdur’da dünyaya geldi. Öğrenim hayatını Burdur’da tamamladı. Teknik Lise mezunudur. Gençlik yıllarında profesyonel olarak futbol oynamıştır ve vatani görevini Antalya’da tamamladı

1997 yılından 2019 yılına kadar Akkim AŞ’de ara yönetici olarak çalıştı.

2009-20014 yılları arasında Subaşı Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Subaşı Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Seçim sonucunda Subaşı Belediye Başkanlığı görevine getirildi.

Subaşıspor Kulübü ve Kuzey Kafkas Kültür Derneği üyesidir.

Evli, bir erkek, bir kız evlat sahibidir.

İdarecilik, ilk yardım, itfaiyecilik ve yangın, ekranlı araç kullanım, iş sağlığı ve güvenliği, çevre, genel işletme, yöneticilik eğitimleri alıp sertifikalarına sahip olmuştur.